Froddo Prewalker Boot

Frodo Prewalker Boot

Froddo je Chorvátska značka obuvi, ktorá si pri výrobe dáva záležať na kvalite a nezávadnosti použitých materiálov. Topánočky sú vyrobené z kvalitnej kože Ecopell, a použité sú výhradne “chrome free” materiály.

Froddo, rada Prewalker je dobrou voľbou nielen pre začínajúcich chodcov. Vyrábajú sa totiž až do veľkosti 24, čo je cca až 16,3 cm vnútorného priestoru pri modely Prewalker Boot. Prewalker Ankle Boot sú menšie, pri veľkosti 24 majú vnútorný priestor cca 15,4cm. 

Froddo Boot - sú vhodné pre užšie až normálne nožičky s nízkym a normálnym priehlavkom. Prewalker Boot sa veľmi ľahúčko obúvajú, zapínajú sa suchým zipsom.

Froddo Ankle Boot - sú vhodné pre užšie a normálne nožičky. V pohode ich obujú detičky s vyšším priehlavkom, no výborne sedia aj na nižší a normálny priehlavok. Ankle boot sú šnúrovacie. Tento model máme odskúšaný aj na našom synovi. Najprv som sa trochu obávala šnúrovania, no veľmi rýchlo sme si naň zvykli a šnúrky mali jednu veľkú výhodu oproti zapínaniu na suchý zips.... syn si ich sám z nudy nevyzúval :) Dokonca mám pocit, že sa ľahšie na nožičku obúvajú ako model so suchým zipsom. 

Detičky a hlavne teda chodci začiatočníci majú jednoduchší prechod z doterajšej bosej chôdze na chôdzu v obuvi vďaka tenučkej, iba 2 mm hrubej, gumenej podrážke. Tak isto aj zvršok topánky je  mäkkučký, poddajný a veľmi rýchlo sa prispôsobí nožičke.

Zateplené sú buď pravou vlnou, alebo kožušinou. 

Jedinou ich “nevýhodou” je, že nie sú vhodné do mokra, avšak po kvalitnej impregnácií zvládnu aspoň mokré chodníky. My ich aj preto odporúčame navoskovať, zachovajú si tak svoju krásnu farbu a sú lepšie chránené pred ošúchaním pri zakopávaní a lození, na ktoré sú trochu náchylnejšie keďže sú vyrobené z naozaj jemných a prírodných materiálov.

IMG_6900  IMG_6905  IMG_6903 

 IMG_6904  IMG_6901 

 IMG_6902