Vážení zákazníci, vzhľadom na aktuálnu situáciu odporúčame zvoliť si spôsob doručenia kuriérskou spoločnosťou. Je to najbezpečnejší a najrýchlejší spôsob doručenina v týchto dňoch. Kuriérske spoločnosti sú v súčasnosti preťažené, preto negarantujeme doručenie do 24hod. Slov. poštou odosielame max. 1 - 2x týždenne. Objednávky v hodnote nad 60€ Vám doručíme na pobočku zásielkovne ZDARMA!

Ako odmerať nohu a vybrať správnu veľkosť?

Cherry bloosom 1

Pripravili sme pre Vás návod, ako správne dieťaťu odmerať nohu, aby ste mohli vybrať vhodnú veľkosť obuvi. 

Ako teda správne zmerať veľkosť nohy? 

   1. Pred samotným meraním dajte dieťaťu na nohu taký typ ponožky, ktorú bude pre daný typ obuvi nosiť (tenšie ponožky do jarnej/jesennej obuvi, hrubé ponožky do zimnej obuvi, prípadne naboso do sandálok). Vždy merajte obe nožičky! Skoro vždy je jedno chodidlo dlhšie ako to druhé, topánky teda vždy vyberajte podľa tej dlhšej nohy, prípadne ak je odchýlka medzi chodidlami  väčšia, spravte si priemer dĺžok oboch nôh. 

 

 

 
2. Vyberte si Vám vyhovujúci spôsob merania:

a) Dieťa postavte na papier a skontrolujte, či má narovnané pršteky a obkreslite mu obe nohy. Váha dieťaťa musí byť prenesená na tú nohu, ktorú práve meriate. Rovnako postupujte aj pri meraní šírky nohy – merajte v najširšom mieste. Dbajte na to, aby ste ceruzku držali kolmo na papier.

b) Papier pripevnite o zem tesne k stene (napr. lepiacou páskou). Dieťa postavte chrbtom k stene a skontrolujte, či má pršteky narovnané a pred najdlhším prštekom urobte čiarku kolmo na papier. Rovnako postupujte aj pri meraní šírky nohy – merajte v najširšom mieste.

3. Pravítkom zmerajte vzdialenosť medzi najdlhším prštekom a pätou – toto je dĺžka chodidla. 

4. K Vami nameranej dĺžke pripočítajte vhodný nadmerok. Všeobecne odporúčaný nadmerok pre skúseného chodca je 12mm. Pre chodcov začiatočníkov je optimálny nadmerok max 10mm. Väčší nadmerok by mohol spôsobiť, že dieťa bude zakopávať, prípadne by si mohlo osvojiť nesprávny návyk chôdze.

 

FW14-ChzShs-Jump-5My odporúčame nadmerok podľa účelovosti obuvi: 

  • domáca plátená obuv cca 10mm

  • sandálky cca 10mm

  • celoročná obuv do 12mm

  • zimná obuv do 15mm

 

Všetky modely ponúkané v našom eshope sme pre Vás premerali. Pod každým modelom je teda tabuľka s nami nameranými vnútornými mierami topánok: vnútorná dĺžka x vnútorná šírka.

  

V prípade, že potrebujete s výberom správnej veľkosti poradiť, kľudne nás kontaktujte, radi Vám poradíme.

 

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním a vyjadrujete súhlas s našimi pravidlami pre ochranu súkromia.