Ako odmerať nohu a vybrať správnu veľkosť?

Cherry bloosom 1

Pripravili sme pre Vás návod, ako správne dieťaťu odmerať nohu, aby ste mohli vybrať vhodnú veľkosť obuvi. 

Ako teda správne zmerať veľkosť nôžky? 

   1. Pred samotným meraním dajte dieťaťu na nohu taký typ ponožky, ktorú bude pre daný typ obuvi nosiť (tenšie ponožky do jarnej/jesennej obuvi, hrubé ponožky do zimnej obuvi, prípadne naboso do sandálok). Vždy merajte obe nožičky! Skoro vždy je jedno chodidlo dlhšie ako to druhé, topánky teda vždy vyberajte podľa tej dlhšej nohy

 

 

 
2. Vyberte si Vám vyhovujúci spôsob merania:

a) Dieťa postavte na papier a skontrolujte, či má narovnané pršteky a obkreslite mu obe nohy. Váha dieťaťa musí byť prenesená na tú nohu, ktorú práve meriate. Rovnako postupujte aj pri meraní šírky nohy – merajte v najširšom mieste. Dbajte na to, aby ste ceruzku držali kolmo na papier.

b) Papier pripevnite o zem tesne k stene (napr. lepiacou páskou). Dieťa postavte chrbtom k stene a skontrolujte, či má pršteky narovnané a pred najdlhším prštekom urobte čiarku kolmo na papier. Rovnako postupujte aj pri meraní šírky nohy – merajte v najširšom mieste.

3. Pravítkom zmerajte vzdialenosť medzi najdlhším prštekom a pätou – toto je veľkosť chodidla. 

4. K Vami nameranej dĺžke pripočítajte vhodný nadmerok. Všeobecne odporúčaný nadmerok je 12mm. V prípade, že Vám lekár odporučí nejaký iný, riaďte sa jeho odporúčaním.

 FW14-ChzShs-Jump-5

My odporúčame nadmerok podľa účelovosti obuvi: 

  • domáca plátená obuv cca 10mm

  • sandálky cca 10mm

  • celoročná obuv do 12mm

  • zimná obuv do 15mm

 

Najmenším deťom, začínajúcim chodcom, odporúčame nadmerok maximálne do 1cm, väčší by mohol spôsobiť, že budú zakopávať, prípadne by si mohli osvojiť nesprávny návyk chôdze.

 

V prípade, že potrebujete s výberom správnej veľkosti poradiť, kľudne nás kontaktujte, radi Vám poradíme.

 

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.