Prečo BAREFOOT...

     Vedeli ste, že mnohí pediatri odporúčajú deťom chôdzu naboso pre najlepší rozvoj zdravej destskej nohy? Že ľudská noha je úžasná, komplexná štruktúra kostí a nie je plne vyvinutá až do približne 18 rokov? Je preto veľmi dôležité pre budúce zdravie, aby mali vyvíjajúce sa nôžky veľa voľného pohybu a aby rástli prirodzene.

     

     Vieme, že chodiť "barefoot - naboso" nie je vždy praktické a že nohy potrebujú ochranu. Preto v našom obchode ponúkame barefoot topánky, ktoré spôsob chôdze naboso pripomínajú. Náš obchod ponúka širokú škálu barefoot a minimalistických topánok. Všetky značky sme starostlivo vyberali, aby sme pomohli zabezpečiť zdravý vývoj nôh našich detí.

bububu-barefood-1

 

 

Základné vlastnosti barefoot obuvi: 

- hrúbka podrážky max do 6mm, podrážka je flexibilná pozdĺžne aj priečne - podrážka spĺňa iba ochrannú funkciu nohy

- rovná podrážka - nulový sklon medzi špičkou a pätou - päta teda nie je vyššie než špička a chodidlo môže prirodzene pracovať

- priestranná špička - NEzužujúca sa na strane palca, aby mali prsty v topánke dostatok miesta. Vždy treba dbať na správny nadmerok v topánke a deťom nožičky pravidelne premeriavať.

- bez podpory klenby - noha sa môže pri chôdzi správať prirodzene, zapájať všetky svaly potrebné pre správnu funkciu chodidla pre správny vývoj klenby

V ponuke máme aj tzv. kompromisné značky, to znamená, že spĺňajú barefoot kritéria čiastočne. Avšak dávame si záležať na tom, aby ponúkané kompromisy mali minimálne priestrannú špičku, flexibilnú podrážku a minimálny sklon podrážky. Tieto topánky sú v eshope vždy označené ako kompromisné. 

    V našom obchode nájdete značky ako Filii, Stonz, Rileyroos, Feelmax, Froddo, Tikki shoes, Chooze, Nanga, a našu ponuku neustále rozširujeme. 

160515_Feelmax_Content_image_04_do9aqp

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie